Sławomir Neumann o planach Tuska – “Po co ma zakładać nową partię? Bez jaj”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. WikipediaCommons

Sławomir Neumann odniósł się do “rzekomych” planów Donalda Tuska po jego powrocie do Polski. Polityk był pytany także o plany PO odnośnie najbliższych wyborów.

Po co ma zakładać nową partię? Bez jaj. Jest już po Wielkanocy i prima aprilis. Ileż to nowych formacji nie miało powstać w ostatnich dwóch latach. Iluż to Macronów miało się pojawić. A została PO i Nowoczesna. Razem budujemy koalicję, która wygra z PiS – zaznacza polityk PO w rozmowie z “Super Expressem”.

Neumann stwierdził jednak, że Platforma sobie świetnie radzi bez jej czołowego polityka. Od dwóch lat słyszę, że bez niego sobie nie poradzimy. A w tym czasie wiele się zmieniło. Jak widać, PO rośnie w siłę i buduje koalicję, która już w jesiennych wyborach samorządowych jest w stanie wygrać z PiS.

Członek PO powiedział także, że po wyborach w 2020 r. Tusk zostanie prezydentem, natomiast Schetyna premierem, a PO będzie miała większość parlamentarną. To, co się teraz dzieje z poparciem dla ugrupowania Kaczyńskiego, to wynik wielu czynników, ale PO ma w tym swój duży udział (…). Dziś PiS ciężko pracuje, by zrobić sobie krzywdę. Będziemy przy tym i będziemy mu pomagać, pokazując wszystkie patologie tej władzy – podkreślał w wywiadzie polityk.

Czytaj więcej: Cejrowski wściekły na Tuska. “Tak się zachowuje świnia”

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY