Rośnie liczba katolików w Szwecji oraz… Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rośnie liczba katolików w Szwecji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dane dotyczące Kościoła katolickeigo w Szwecji mówią wyraźnie – w kraju znajduje się ponad 150 tys. katolików, jest 4 tys. nowych rejestrujących się każdego roku, a także około 100 nawróceń dorosłych rocznie.

Jednak przedstawiane statystyki, według tamtejszych władz kościelnych, mogą być dwukrotnie większe, ponieważ nie biorą pod uwagę imigrantów i katechumenów. Duchowni mówią, że ogólna świadomość na temat katolicyzmu wśród Szwedów jest niska, opiera się bowiem głównie na uprzedzeniach.

Czytaj więcej: Björn Herstad (Szwecja) o gender, muzułmanach, atakach na chrześcijan i upadku społeczeństwa 

Jeszcze do niedawna katolicy w Szwecji musieli płacić podatki na Kościół luterański (podobnie jak dawniej wymagał tego Islam, od niewiernych z podbitych przez siebie terenów, albo dzisiejsze ISIS). Taka sytuacja trwała do 2000 roku, obecnie katolicy przeznaczają 1 proc. swoich dochodów na Kościół, z czego mogą zostać zwolnieni.

Zaskoczeniem są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jak podaje portal gosc.pl – Dziś w Emiratach jest około 700 tys. wiernych, 40 księży i 10 parafii. Sama stolica posiada najliczniejszą parafię na świecie – 300 tys. wiernych.

gosc.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY