Kolejny kraj chwyta za różaniec! Polscy katolicy wzorem dla Amerykanów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

,,Różaniec od wybrzeża do wybrzeża” – taką nazwę ma nosić akcja, którą zorganizują katolicy w USA. Wydarzenie odbędzie się 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej. To kolejny kraj, w którym wierni podejmują podobną inicjatywę.

“Różaniec do granic” przekracza kolejną granicę. Wielka Brytania bierze przykład z Polski

Przypomnijmy, 7 października ubiegłego roku w Polsce zorganizowano ,,Różaniec do granic”. Ok. miliona katolików modliło się na granicach naszego kraju. Podobne wydarzenia miały także miejsce we Włoszech i Irlandii. Modlitwę zamierzają podjąć też wierni z Francji, Wielkiej Brytanii i Australii. Dołączenie do inicjatywy zapowiedzieli teraz Amerykanie.

W internecie zamieszczony został film promujący wydarzenie. Jest na nim fragment kazania ks. Richarda Heilmana, który wzywa do modlitwy różańcowej. Przypomina akcję, która miała miejsce w Polsce. Powołuje się także na św. Ojca Pio i św. Maksymiliana Kolbego, przypominając, ze uważali oni różaniec za najsilniejszą broń. – Nawet w łonie Kościoła ziarno chaosu, złości, podziału oraz błędnego nauczania zostało zasadzone i kiełkuje – mówi duchowny.

Organizatorzy ,,Różańca od wybrzeża do wybrzeża” zachęcają do jak najliczniejszego wzięcia udziału w wydarzeniu. – Dołącz do walki. Odpowiedz na wezwanie – apelują.

Data akcji jest nieprzypadkowa. Tego dnia Kościół obchodzi święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione przez papieża św. Piusa V na pamiątkę zwycięstwa wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Lepanto w 1571 r.

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY