W Katowicach rozpoczął się proces Marokańczyka oskarżonego o przynależność do ISIS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się proces Marokańczyka Mourada T., oskarżonego o udział w tzw. Państwie Islamskim. 

Mourad T. jest pierwszą w Polsce osobą, której przedstawiono zarzuty współpracy w Państwem Islamskim. Ze względów bezpieczeństwa jego proces toczy się w specjalnie strzeżonej sali Sądu Okręgowego w Katowicach.

Jednak Mourad T., oskarżony o przynależność do ISIS, nie przyznał się przed sądem do udziału w tej organizacji. Przyznał się jednak do innych zarzutów – dotyczących posiadania narkotyków i wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Odnośnie zarzutu mojej współpracy z ISIS, to nie przyznaję się. Wiem co to jest Państwo Islamskie, ale z informacji prasowych. Jest ono znienawidzone przez Europejczyków, podobnie jak przez wielu muzułmanów w Europie – powiedział podczas procesu.

Prokuratura twierdzi, że oksarżony był współpracownikiem werbownika ISIS, Abdelhamida Abbaouda, odpowiadał on za organizowanie zamachów w Europie Zachodniej. W 2015 r. Abbaoud został zabity przez francuską policję podczas obławy. Mourad T. pełnił rolę zwiadowcy Abbaouda. Miał w telefonie m.in. instrukcje wytwarzania urządzeń wybuchowych, a także zdjęcia obiektów, w których bomby miały być użyte – podała Prokuratura Krajowa.

Oskarżonemu grozi kara do 8 lat więzienia.

radiomaryja.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY