PiS nie poprze Andrzeja Dudy w kolejnych wyborach? Jest nowy kandydat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Andrzej Duda ma coraz gorsze notowania nie tylko wśród zwolenników partii rządzącej, ale również wśród polityków PiS, którzy nie wahają się już nawet przed publiczną krytyką prezydenta. Czarę goryczy przelało prezydenckie weto dla ustawy degradacyjnej. „Super Express” podaje, że PiS ma mieć już nawet kandydata na miejsce głowy państwa.

Weto prezydenta Andrzeja Dudy dla ustawy odbierającej stopnie wojskowe funkcjonariuszom komunistycznych służb zirytowało polityków PiS do tego stopnia, że w przestrzeni publicznej pojawiły się głosy atakujące prezydenta. W takim tonie wypowiadał się m.in. Marek Suski oraz Krystyna Pawłowicz.

Dziś temat kontynuuje „Super Express”, który podaje, że cierpliwość PiS wobec Dudy się kończy. Gazeta informuje, że Zjednoczona Prawica może nie poprzeć Dudy w kolejnych wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2020 roku. Zdaniem dziennikarzy „SE” w kuluarach mówi się, iż poparcie Jarosława Kaczyńskiego oraz partii rządzącej otrzyma była premier, Beata Szydło.

Tymczasem otoczenie prezydenta Dudy broni decyzji o wecie. Trudno, żeby do jednego worka wrzucać gen. Kiszczaka czy Jaruzelskiego z gen. Hermaszewskim i też nie pozostawiać mu prawa do odwołania się od tej decyzji – tłumaczy rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

wmeritum.pl / se.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY