,,Polska mordowała Żydów” – powstała nowa strona internetowa. Polska dyplomacja interweniuje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykański polityk, Dov Hikind, deputowany do Demokratycznego Zgromadzenia Nowego Jorku, stworzył stronę internetową, która może na nowo wywołać, przycichłą burzę dyplomatyczną między Polską a Izraelem.

Strona nosi nazwę PolandMurderedJews.com (PolskaMordowalaŻydow.com). Taka nazwa łamie nowelizację ustawy o IPN. Niestety jednak, przestępstwo zostało popełnione poza granicami naszego kraju i Hikind nie zostanie oskarżony.

Po wejściu na stronę wyświetla się filmik, na którym polityk krytykuje ustawę o IPN. Nieco niżej znajduje się taki oto tekst:

– Dov Hikind uruchomił nową stronę internetową o nazwie PolandMurderedJews.com wbrew przyjętemu niedawno przez Polskę prawu, które zabrania dyskusji nad rolą Polski w Holokauście. Strona internetowa, która rozpoczyna się filmem inicjującym dyskusję o potrzebie dokładności historycznej, pokaże fakty o oficjalnych okrucieństwach Polski przed, podczas i po II wojnie światowej.

Dalej możemy znaleźć kilka kłamliwych cytatów Hikinda:

– Polska próba wybielenia swojej roli w zabijaniu niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci za pomocą ich nikczemnej ustawy negującej Holokaust, zmroziła krew w nas wszystkich, którzy rozumieją, co naprawdę wydarzyło się w Polsce – zarówno przed, w trakcie, jak i po wojnie” – mówi nowojorski deputowany.

I dodaje:

– Jestem synem ocalonych z Holocaustu, którzy stracili rodziny w Auschwitz. Spotykałem się z setkami ocalałych przez całe moje życie pracując przez 36 lat w urzędach publicznych. Wierzę, że mój okręg zawiera więcej ocalałych, niż jakakolwiek inna dzielnica w kraju. Znamy prawdę i nie pozwolimy Polsce zaprzeczyć temu, co zrobili.

Na samym końcu kolejny raz mówi, że polskie prawo jest złe.

Polski konsul generalny, Maciej Golubiewski, za pośrednictwem Twittera opublikował oficjalne oświadczenie. Jego wpis miał rzecz jasna związek z założeniem tejże strony internetowej. Golubiewski przyznał, że Hikind miał prawo założyć taką stronę, jednak, jak to ujął konsul, popełnił kilka błędów faktograficznych.

https://twitter.com/PLinNewYork/status/979214950752313347?s=20

Hikind stwierdził również, że ustawa neguje holokaust. Nie jest to prawdą, czego dowiódł Maciej Golubiewski:

– Przeciwnie, podejmuje problem publicznych oświadczeń pomniejszających rolę faktycznych sprawców Holokaustu, niemieckich nazistów.

Konsul generalny odniósł się do użytej przez Hikinda frazy, mówiącej o polskich obozach śmierci. Zaznaczył, że jest ona używana, do zrzucenia na państwo i naród polski odpowiedzialności za holokaust.

Tweet został opatrzony hastagiem #GermanDeathCamps.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY