S. Ławrow: “W ramach środków odwetowych wydalimy z Rosji analogiczną liczbę dyplomatów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosja reaguje na wydalenie swoich delegatów. W ramach środków odwetowych wydalimy z Rosji analogiczną liczbę amerykańskich dyplomatów. Moskwa odpowie symetrycznie wszystkim krajom, które wydaliły rosyjskich dyplomatów – mówi Siegiej Ławrow.

Minister Spraw Zagranicznych Rosji zapowiedział również do rosyjskiego MSZ wezwano ambasadora USA. 58 dyplomatów USA w Moskwie i dwóch dyplomatów z konsulatu generalnego USA w Jekaterynburgu zostało uznanych za osoby niepożądane. Dyplomaci muszą opuścić Rosję do 5 kwietnia.

MSZ w Moskwie oświadczyło także, że w wypadku “nowych wrogich działań” wobec rosyjskich placówek dyplomatycznych w USA Moskwa podejmie kolejne kroki wobec przedstawicielstw amerykańskich w Rosji – informuje agencja TASS.

Do dziś 27 państw, m.in. USA, Australia i kilkanaście państw UE – w tym również Polska, zapowiedziało wydalenie w sumie ponad 100 rosyjskich dyplomatów. Jest to odpowiedź na próbę zabójstwa byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala.

Czytaj więcej: Polska wydaliła czterech rosyjskich dyplomatów

Skripal i jego córka 4 marca stracili przytomność podczas pobytu w centrum handlowym w mieście Salisbury na południowy zachód od Londynu. Policja twierdzi, że zapaść była następstwem próby zamordowania obojga przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY