REKLAMA

Dzieci z warszawskiej podstawówki w meczecie: „Zajęcia były wspaniałą okazją do poznania tej wielowiekowej kultury”

REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 103 im. Bohaterów Warszawy 1939-1945 chwali się na Facebooku zdjęciem z wycieczki do Centrum Kultury Islamu przy ul. Wiertniczej.

O incydencie właśnie w tym obiekcie informował w lipcu ub.r. red. Witold Gadowski, pisząc na Twitterze:

Bijatyka w meczecie na Wiertniczej w Wawie. Biją się dwie frakcje. Sześć radiowozów policji i „Solid”. Szef MZR chciał przejąć meczet (MZR oznacza Muzułmański Związek Religijny – przyp. red.)

Czytaj także: Merkel odpowiada nowemu ministrowi: “Islam stał się częścią Niemiec”

26 marca klasa 6c wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Centrum Kultury Islamu, gdzie Imam Nezar Charif opowiadał uczniom o zwyczajach i religii Muzułmanów. Pokazał im Meczet oraz odpowiedział na wszystkie pytania uczniów. Po zajęciach zaprosił dzieci na poczęstunek, złożony z przysmaków kuchni syryjskiej i arabskiej. Zajęcia były wspaniałą okazją do poznania tej wielowiekowej kultury, z którą nasi uczniowie nie mają okazji obcować na co dzień – czytamy w opisie fotografii dokumentującej wypad do meczetu.

https://www.facebook.com/szkola103/photos/a.850186915080687.1073741828.848935661872479/1534321696667202/?type=3&theater

Kilka komentarzy pod zdjęciem rozpływa się w zachwytach nad tą inicjatywą.

– Wielkie brawa dla szkoły i pani nauczycielki. Opieranie się na wiedzy i doświadczeniu uodparnia na ksenofobię.

– Brawo! Nauczycielka powinna dostać nagrodę za podjęcie takiej inicjatywy.

– Byłam na tej wycieczce jako „opiekunka” i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem postawy uczniów, którzy z szacunkiem i zainteresowaniem nie tylko słuchali ale i zadawali trafne pytania. Brawa dla Pani Agnieszki za zorganizowanie tej wycieczki. Świetna lekcja tolerancji poprzez poznawanie innych kultur. Niezwykle poprowadzony „wykład”przez Imana – to komentarz zapewne organizatorki tej wycieczki.

Zaledwie jeden z komentujących wygłosił odmienną opinię:

Oczywiście nie ma nic złego w poznawania innych kultur i religii. Natomiast zastanawia mnie czy na tym spotkaniu zostały poruszone takie zagadnienia jak chociażby: Rola kobiety w Islamie, Prawo Szariatu, Dzihad, Takijja, Hidżra… Jeśli nie, to nauczycielka postąpiła lekkomyślnie i nierozważnie. Ukazując dzieciom tylko jedną stronę Islamu, nie tylko poddała je szkodliwej indoktrynacji multi-kulti, ale także stworzyła w głowach dzieci fałszywy obraz Islamu. Co w przyszłości może je narazić na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

dzienniknarodowy.pl

Czytaj także:

 

REKLAMA

Komentarze