Dwa miliony Argentyńczyków demonstrowało przeciwko aborcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W ostatnią niedzielę obchodzony był Dzień Świętości Życia. Z tej okazji ulicami argentyńskich miast przeszło ponad 150 manifestacji przeciwników aborcji. Wzięło w nich udział ok. 2 mln ludzi.

Episkopat do Lubnauer. “Życie zaczyna się od poczęcia. To nauka, nie religia”

Episkopat Argentyny przypomniał, że potrzeba odpowiednich działań ze strony państwa, tak, aby nie tylko chronić ludzkie życie od poczęcia, ale także otaczać opieką kobiety w ciąży oraz matki, które urodziły chore i niepełnosprawne dzieci.

– Niech wzięcie do ręki gałązki oliwnej będzie naszym konkretnym opowiedzeniem się za życiem – apelował podczas procesji Niedzieli Palmowej biskup Óscar Vicente Ojea Quintana przewodniczący Konferencji Episkopatu Argentyny. Hierarcha zaznaczył, że jego kraj coraz mocniej opowiada się za ochroną życia. Jego zdaniem to zasługa ludzi świeckich i różnych organizacji, które łączy idea sprzeciwu wobec aborcji.

Podczas marszów wielu lekarzy odnawiało przysięgę Hipokratesa przypominając, że są powołani do ochrony każdego życia. Przypominano o konieczności respektowania klauzuli sumienia pracowników medycznych. Zbierano też środki na funkcjonowanie ośrodków pomagających kobietom w ciąży i chorym dzieciom.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY