Chiński dysydent: “Franciszek jest innym papieżem niż Jan Paweł II”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ojciec Święty

Papież Franciszek / fot. Jeffrey Bruno, wikimedia commons

Niewidomy chiński aktywista Chen Guangcheng postanowił zabrać głos w sprawie porozumienia Watykanu z Chinami. Wyraził swoje poparcie dla emerytowanego kard. Zena, który wyrażał w tej kwestii stanowczy sprzeciw.

Watykan poprzez porozumienie z diabelskimi Chinami splami i upodli Kościół Boży, który miał ochraniać- komentuje Chen Guangcheng

Aktywista odniósł się również do głosów mówiących, iż dzisiejsze Chiny nie są już komunistycznym krajem z poprzedniej epoki- To nie tak, że Chiny są lepsze niż za czasów Jana Pawła II, to raczej Franciszek jest innym papieżem niż Jan Paweł II- tłumaczy.

Czytaj także: Chiny. Kościół zamieniony w gruzy, paramenty liturgiczne wywiezione ciężarówką…

Urodziłem się i wychowałem w komunistycznym reżimie. Osobiście doświadczyłem brutalnych tortur i prześladowań, jakie ateiści z Partii Komunistycznej popełniali wobec dysydentów (…) Oni Boga się nie boją, nie mają też żadnych moralnych hamulców. Popełnili niezliczoną ilość morderstw okazując całkowity brak szacunku dla ludzkiego życia, tylko aby zachować swoją władzę- komentuje.

Przypomnijmy, iż Chen Guangcheng swoją popularność zyskał przede wszystkim dzięki pozwaniu swojego państwa za forsowanie polityki “jednego dziecka”. Za swoją działalność był aresztowany, zdołał jednak uciec do amerykańskiej ambasady w Pekinie, poprzez którą dostał się do Ameryki.

 

pch24.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY