Amerykański Kongres wstrzymuje dostawy broni dla oskarżanych o neonazizm ukraińskich oddziałów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W części dot. pomocy zagranicznej spisu wydatków amerykańskiego rządu przez ostatnie trzy lata widniał zakaz udzielania przez USA pomocy pułkowi (w oryginale mowa jest o batalionie, ale we wrześniu 2014 r, został on przekształcony w pułk, z zachowaniem symboliki i dowódcy – przyp.red.) Azow przy przekazywaniu funduszy i broni Ukrainie. ale przepis ten był usuwany co roku przed ostatecznym zaakceptowaniem.

W tym roku jednak – jak donosi prestiżowy magazyn polityczny „The Hill” – zawarto w nim zapis, który stanowi, że żaden z funduszy udostępnionych przez tę ustawę nie może być wykorzystywany do dostarczania broni, szkolenia lub innej pomocy dla batalionu Azow.

Czytaj także: Pułk Azow: Banderowcy bronią Polski przed Rosją

Biała supremacja i neo-nazizm są niedopuszczalne i nie mają miejsca w naszym świecie – powiedział w wywiadzie udzielonym „The Hill” we wtorek republikański kongresmen z Kalifornii, Ro Khanna. Ten wywodzący się ze społeczności indyjskiej polityk to zdecydowany krytyk udzielania militarnej pomocy Ukrainie.

Bardzo się cieszę, że niedawno przyjęty przepis uniemożliwia USA dostarczanie broni i pomoc szkoleniową neonazistowskiemu batalionowi azowskiemu na Ukrainie. Departament Stanu powinien wywierać presję na Kijów, by zdystansował się od tej grupy i zbadał, czy któraś z naszych broni lub szkoleń już została im dostarczona – powiedział Khanna w swoim oświadczeniu. – To tylko jeden z wielu powodów, dla których ustawodawcy powinni być zaniepokojeni skierowaniem ogromnych ilości broni do tej niestabilnej strefy konfliktu.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY