Ministerialny urzędnik rosyjskim szpiegiem? Wpadł w ręce ABW

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ dorzeczy.pl

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzanego o działalność szpiegowską na rzecz Rosji. Marek W. pracował w Ministerstwie Energii. 

List otwarty Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego w sprawie kłamliwej informacji o łódzkim getcie

Do zatrzymania doszło 23 marca. Dziś poinformowała o tym TVP. Doniesienia te potwierdził rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Akcja była przeprowadzona przy współpracy z tajnymi służbami innych państw Unii Europejskiej.

Marek W. na wniosek sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 130 Kodeksu karnego tj. dotyczące działalności szpiegowskiej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Mężczyzna miał utrzymywać kontakty z oficerami rosyjskiego wywiadu pracującymi w ambasadzie Rosji w Polsce. Według ABW przekazywał on im informacje na temat planowanych działań polskiego rządu w związku z budową gazociągu Nord Stream 2. W resorcie energii zajmował się on projektami strategicznymi dla polskiej energetyki oraz pozyskiwaniem środków unijnych na potrzeby dywersyfikacji dostaw rosyjskiego gazu.

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY