List otwarty Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego w sprawie kłamliwej informacji o łódzkim getcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Instytut Yad Vashem w Jerozolimie umieścił w swojej siedzibie zdjęcie łódzkiego getta opatrzone opisem “Brama wejściowa do getta w Łodzi. Była strzeżona przez niemieckich żołnierzy i polską policję 24 godziny na dobę”. 

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego wystosowali wczoraj list otwarty do Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, w którym domagają się stanowczego sprzeciwu wobec tego skandalicznego ekscesu, a także podjęcia kroków w celu zmiany opisu tego zdjęcia oraz opublikowania sprostowania zgodnego z prawdą historyczną przez stronę izraelską.

Jest to kolejny przypadek obciążania Polaków winą za Holokaust przez środowiska żydowskie. Wszystkie oskarżenia wysuwane przeciwko Polsce rażąco przeczą prawdzie historycznej. Podczas II wojny światowej teren Rzeczpospolitej był okupowany przez Niemcy i Związek Sowiecki, a jurysdykcja państwa polskiego oraz polskiej policji nie funkcjonowała. W związku z tym określenie strażników getta mianem “polskiej policji ” jest nieuprawnione i niedopuszczalne – podkreślają w liście Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy.

Narodowcy podkreślili w liście, że łódzkie władze nie znają historii – Ubolewamy, że ciesząca się skądinąd tak dużym prestiżem placówka, jak Instytut Yad Vashem przyłącza się do chóru oszczerców, opluwając Polskę i Polaków.

https://www.facebook.com/mwlodzkie/photos/a.261298847241522.60080.206757542695653/1724269710944421/?type=3&theater

Jako łódzcy narodowcy wyrażamy ogromne zaniepokojenie mało asertywną postawą państwa polskiego wobec tych pomówień, oczerniających Polaków i łodzian. Bardzo negatywnie oceniamy bierność władz miasta w tej sytuacji. Łódź od wielu lat podkreśla swoją wielokulturową przeszłość, wspierając działalność Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, które dba o dobre relacje ze społecznością żydowską – podkreślają narodowcy.

W obliczu licznych gestów dobrej woli, jako Polacy mamy prawo domagać się, aby strona izraelska również dbała o relacje z nami, czego obecnie nie widać. Nie możemy pozwalać na szarganie dobrego imienia naszego miasta i domagamy się, aby Pani Prezydent wyraziła stanowczy sprzeciw wobec tej antypolskiej nagonki. Apelujemy również o podjęcie kroków w celu zmiany opisu wspomnianego zdjęcia w Jerozolimie oraz opublikowania sprostowania zgodnego z prawdą historyczną przez stronę izraelską – napisali przedstawiciele MW i RN.

 

MW/RN
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY