Cała Francja składa mu hołd. Oddał życie za zakładników

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

45-letni podpułkownik policji, który dobrowolnie wymienił się w Trebes za jednego z zakładników, zmarł w szpitalu, jak informuje agencja AFP. 25-letni Redouane Lakdim zaatakował supermarket w Trebes. Lakdim został zastrzelony na miejscu. W ataku zginęły trzy osoby. Napastnik, który wziął zakładników w Trebes na południu Francji, twierdził, że działa w imieniu Państwa Islamskiego.

Jak informuje francetvinfo.fr, mężczyzna krzyczał “Allahu Akbar”. Premier Francji, Edouard Philippe, potwierdza, że zdarzenie jest atakiem terrorystycznym.

 

Wbrew pierwszym doniesieniom prasowym samo ISIS nie przyznało się jeszcze do związku z zamachowcem. Nieoficjalne informacje mówią jednak, że sprawcą jest Marokańczyk znany już wcześniej francuskiej policji.

Jak informuje szereg mediów, w tym France 24 i “Daily Mail”, zamachowiec ma domagać się zwolnienia z więzienia Salaha Abdeslama, ostatniego żyjącego uczestnika ataków w Paryżu w 2015 roku, w którym terroryści zabili 130 osób.

Po godzinie 14 policja zastrzeliła napastnika. W wyniku ataku zginęły trzy osoby, a rannych zostało dwóch policjantów. Stan jednego z nich jest stabilny, drugi – 45-letni Arnaud Beltrame dziś zmarł.

Beltrame zaoferował, że zamieni się za jednego z zakładników przetrzymywanych w supermarkecie. W ubraniu ukrył włączony telefon komórkowy. Dzięki temu jego koledzy mieli na bieżąco informacje o sytuacji w sklepie. Według doniesień francuskich portali, oficer zginął z rąk terrorysty, który oddał do niego kilka strzałów i pchnął go nożem. Beltrame zmarł wkrótce po szturmie.

“Pułkownik Arnaud Beltrame nie żyje, oddał życie za swój kraj. Francja nigdy nie zapomni jego bohaterstwa” – napisał na Twitterze szef francuskiego MSW Gerard Collomb.

FAKT.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY