Niezwykłe zdjęcie prezydentów Polski i Węgier. W roli głównej “gra cieni” [FOTO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z okazji przypadającego dzisiaj dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej prezydent Andrzej Duda udał się z wizytą na Węgry. Na miejscu spotkał się z węgierskim prezydentem Janosem Aderem. Tymczasem prezydencki fotograf Jakub Szymczuk opublikował niezwykłe zdjęcie z tego wydarzenia.

Przypomnijmy, Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jest oficjalnie obchodzony od 2007 r. Wtedy analogiczna uchwała ustanawiająca święto została przyjęta przez parlamenty Polski i Węgier.

W tym roku główne uroczystości odbywają się w węgierskim Veszprem nad jeziorem Balaton. Doszło tam do spotkania pomiędzy prezydentami Andrzejem Dudą i Janosem Aderem. W 2017 r. uroczystości odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim.

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej to moment, by podkreślić szczególną więź między narodami polskim i węgierskim, która wytworzyła się w toku historii i nadal jest żywa – tłumaczył Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Tymczasem niezwykłe zdjęcie ze spotkania obydwóch prezydentów opublikował na Twitterze Jakub Szymczuk, fotograf prezydenta Dudy. Widzimy na nim obydwóch prezydentów przy mównica. Szczególną uwagę zwraca jednak niezwykła “gra cieni”, za plecami polityków. Gestykulacja Janosa Adera podczas przemowy sprawiła, ze cienie obydwóch prezydentów sprawiają niecodzienne wrażenie.

Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY