Uczestnik żydowskiej wycieczki sprofanował pomnik w Auschwitz!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia common

Do skandalicznego zachowania 19-letniego obywatela Izraela doszło w środę. Według świadków młody mężczyzna oddał mocz na schody prowadzące do pomnika ofiar zamordowanych w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz. Został zatrzymany przez policję.

19-latek był uczestnikiem izraelskiej wycieczki uczniów, która zwiedzała niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz. W pewnym momencie mężczyzna oddał mocz na schody prowadzące do pomnika ofiar zamordowanych w obozie. Świadkiem zdarzenia był m.in. przewodniczka oprowadzająca wycieczki po muzeum.

Sprawca został zatrzymany przez policję i przewieziony na komisariat w Oświęcimiu. Tam przyznał się do winy i został mu postawiony zarzut. Chłopak poddał się dobrowolnie karze i został przed 19 godziną zwolniony. – poinformowała Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji. Nie wiadomo jednak, o jaką karę chodzi.

Oburzenia nie kryje rzecznik Muzeum Auschwitz Bartosz Bartyzel. Podkreślił szybką i skuteczną interwencję straży Muzeum. Ujęła tego człowieka i przekazała go policjantom. – przyznał.  Dodał, że nie przypomina on sobie dotychczas takiego zdarzenia, jak to z udziałem obywatela Izraela.

wmeritum.pl / fakt.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY