Młodzi Polacy często się modlą i są najpobożniejsi w Europie. Sondaże nie pozostawiają złudzeń…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzyż.

/ fot. pixabay

Najnowsze sondaże wskazują, iż wśród 21 badanych europejskich krajów to młodzi Polacy najczęściej uważają się za chrześcijan i katolików. Autorem raportu zatytułowanego: Europe’s Young Adults and Religion Findings from the European Social Survey (2014-16) to inform the 2018 Synod of Bishops jest profesor Stephen Bullivant. Naukowcy oparli się na analizie Europejskiej Ankiety Społecznej (European Social Survey).

Raport wskazuje, iż młodzi Polacy najczęściej uczestniczą w nabożeństwach, a także modlą się prywatnie. Aż 83% Polaków w wieku od 16 do 29 lat to chrześcijanie. Na drugim miejscu znaleźli się Litwini, na drugim zaś Austriacy. Najmniej religijni są natomiast młodzi Czesi, tylko 9% z nich uważa się za chrześcijan.

Badania wykazują ponadto, iż co drugi młody Polak modli się przynajmniej raz w tygodniu lub częściej. Także w tym przypadku znajdujemy się na czele. Drugie miejsce zajmują natomiast Irlandczycy, 31% z nich deklaruje modlitwę przynajmniej raz w tygodniu.

Polska jest także pod tym względem wyjątkowym przypadkiem- komentują autorzy projektu- Nie tylko z racji bardzo wysokiego odsetka katolików, lecz również dużego poziomu praktyk religijnych- dodają.

pch24.pl
Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY