Jeszcze nigdy tak wielu Polaków nie chciało wyjść z Unii Europejskiej! Będzie Polexit?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jeszcze do niedawna Polacy byli jednym z najbardziej euroentuzjastycznych narodów w całej Europie. Sytuacja szybko jednak się zmienia i jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, już co trzeci Polak jest za opuszczeniem struktur Unii Europejskiej. Sondaż przeprowadzono na ogromnej próbie.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego opublikował „Newsweek”. Wynika z nich, że zwolennikami opuszczenia przez Polskę struktur UE jest aż 29,81 proc. ankietowanych. Zwolenników pozostania w Unii Europejskiej jest zdecydowanie więcej, bo aż 47,37 proc. respondentów opowiada się za pozostaniem Polski w Unii. 22,82 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Ankietowanych zapytano również, czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej, jeżeli zostaną na nią nałożone sankcje. W takim scenariuszu ilość zwolenników Polexitu wzrosła do 32,05 proc. Z kolei 28,55 proc. respondentów uznało, że w przypadku sankcji Polska powinna zmienić swoją politykę i podporządkować ją oczekiwaniom Komisji Europejskiej.

Badania przeprowadzono aż dwukrotnie: w styczniu oraz w marcu. Co więcej, zostały one przeprowadzone na bardzo dużej próbie, bo aż 50 tys. ankietowanych.

 

wmeritum.pl / dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY