Szykuje się najazd “uchodźców klimatycznych”? Bank Światowy alarmuje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons/ Ggia

Powoli kończy się “moda” na uchodźców z Syrii więc przychodzą nowe informacje – Bank Światowy alarmuje, że tym razem to zmiana klimatu stała się motorem migracji.

Wg badań Banku Światowego zmiany klimatu staja się motorem migracji. Mamy się szykować na 150 milionów uchodźców (86 mln z Afryki, 40 mln z Azji Płd i 17 mln z Ameryki Łacińskiej) – pisze na portalu społecznościowym Twitter, Adam Gwiazda.

Według badań Banku Światowego, w Etiopii, gdzie wzrost populacji może osiągnąć 85% do 2050 roku, migracja może wzrosnąć z powodu niższych zbiorów. Tylko z Afryki Subsaharyjskiej do 2050 roku z powodu zmian klimatu wyemigruje nawet 86 mln ludzi. Większość pewnie do Europy…

Bank Światowy ostrzega przed nową falą migracji przywódców politycznych. Według instytucji zmiana klimatu może stać się zagrożeniem gospodarczym i społecznym, a w efekcie stanie się kryzysem humanitarnym. Nasilające się zmiany klimatu w trzech gęsto zaludnionych regionach świata mogą spowodować przemieszczanie się ponad 100 milionów ludzi.

Co ciekawe instytucja podaje gotowe rozwiązanie problemu – dzięki skoordynowanym działaniom, w tym globalnym staraniom na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i solidnego planowania rozwoju na poziomie krajowym, najgorszy możliwy scenariusz można radykalnie zmniejszyć, nawet o 80 procent, czyli o 100 milionów ludzi.

 

Twitter/francetvinfo.fr
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY