Senat wniósł do Sejmu projekt ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Senat 15 marca 2018 r. zdecydował się skierować do Sejmu projekt ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. O wniosku Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej opowiada zastępca przewodniczącego, senator Antoni Szymański.

Zgodnie z intencją senatorów ustawa ma określać zasady postępowania z żywnością oraz zobowiązać sprzedawców żywności do przeciwdziałania marnowaniu żywności oraz negatywnym skutkom społecznym, środowiskowym i gospodarczym wynikającym z marnowania żywności.

Czytaj także: Senat: Ustawa degradacyjna przyjęta bez poprawek

Proponowana regulacja zmierza do tego, by przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż żywności w jednostkach handlowych o powierzchni powyżej 250 m2, których przychody ze sprzedaży środków spożywczych przekraczają 50% przychodów ze sprzedaży wszystkich towarów, mogli przekazywać nieodpłatnie niesprzedane produkty żywnościowe z zastosowaniem dotychczasowych ulg podatkowych w tym zakresie.

„O co chodzi w tej ustawie?” to program Kancelarii Senatu. Senatorowie omawiają w nim uchwały i ustawy, nad którymi pracują. Celem programu jest wyjaśnienie kwestii, które budzą dyskusje, i edukacja.
Senatorowie prezentują własne poglądy na temat uchwał i ustaw, nad którymi pracowali. Kancelaria Senatu zastrzega, że nie jest to oficjalna interpretacja tworzonego prawa, a materiał nie stanowi wykładni przepisów prawa.

 

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY