Powrót zimy na Łazienkowskiej 3

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zespół ze stolicy w trakcie zimowych przygotowań

Zespół ze stolicy w trakcie zimowych przygotowań / fot. legia.com

W niedzielę hit kolejki. W Warszawie na Łazienkowskiej 3 zmierzą się ze sobą w klasyku Mistrz Polski Legia Warszawa i ich odwieczny rywal Wisła Kraków. Niestety dodatkowym przeciwnikiem obu drużyn może być tym razem nawrót zimy.

W piątek kilka minut po godz. 17. legioniści wyszli na trening, który odbył się na boisku bocznym. W zajęciach wzięli udział wszyscy zawodnicy, którzy rozpatrywani są przez trenera Romeo Jozaka do składu na spotkanie z Wisłą Kraków. Jedynymi nieobecnymi byli chory Kasper Hamalainen oraz dochodzący do siebie po urazie Łukasz Broź.

“W marcu jak w garncu” – głosi stare przysłowie. O jego prawdziwości dobitnie przekonali się dzisiaj piłkarze Legii, którzy odbyli zajęcia w iście zimowych warunkach, choć jeszcze na początku tego tygodnia zawodnikom towarzyszyło słońce i 10 stopni na plusie. Na trening jako pierwszy wyszedł Cristian Pasquato. Włoch poprzedni sezon spędził w Rosji i widać, że gra tam zahartowała go, bo piłkarz stawił się na boisku w krótkich spodenkach, nucąc przy tym… “Merry Christmas”. Z powodu śniegu zawodnicy trenowali dzisiaj pomarańczowymi piłkami – po raz pierwszy w tym roku.

Legioniści rozpoczęli trening od intensywnej rozgrzewki. Najpierw przebiegli kilka okrążeń wokół murawy, a potem rozgrzewali się za pomocą specjalnie ustawionych przeszkód, które musieli omijać lub przeskakiwać. W oddzielnym miejscu swoją rozgrzewkę odbyli bramkarze pod okiem Krzysztofa Dowhania oraz Wojciecha Kowalewskiego. Mimo prawdziwej zamieci piłkarzom towarzyszył dobry humor.

Na treningu nieobecni byli Kasper Hamalainen oraz Łukasz Broź. Fin przez cały tydzień chorował i nie zagra z Wisłą, natomiast prawy obrońca wciąż dochodzi do siebie po urazie kolana. Dzisiejsze zajęcia były dostępne dla mediów przez 15 minut. Ostatni trening przed meczem z Wisłą odbędzie się jutro.

Niedzielny hit ekstraklasy Legia Warszawa – Wisła Kraków będzie dostępny w odkodowanym paśmie CANAL+. Obejmie ono również Ligę+ Extra, w której gościem będzie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek – informuje NC+. NC+ poinformował w komunikacie, że mecz Legia – Wisła oraz pomeczowy program będą dostępne “dla abonentów platformy nc+ nieposiadających opcji dodatkowej CANAL+ w swojej ofercie oraz abonentów sieci kablowych, w których oferowany jest CANAL+ i które zdecydowały się odkodować sygnał dla swoich klientów – m.in. UPC, MULTIMEDIA POLSKA, VECTRA, INEA, NETIA, TOYA oraz wielu innych.”

Będzie to drugie spotkanie obu drużyn w tym sezonie. W październiku na stadionie „Białej Gwiazdy” zwyciężyła Legia po bramce Jarosława Niezgody. Po 27 kolejkach Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów, Wisła jest siódma, a na jej koncie jest 40 punktów. Legia w ostatnich kolejkach wygrywała z Lechem i Lechią, Wisła ograła Śląsk Wrocław, a trzy bramki strzelił Carlitos, który zrównał się w klasyfikacji strzelców z Igorem Angulo z Górnika Zabrze. Obaj mają po 19 trafień.

źródło: legia.com / ekstraklasa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY