Minister obrony Wielkiej Brytanii: “Rosja powinna dać sobie spokój i się zamknąć”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Londyn jest zirytowany zachowaniem się Rosji i groźbami dotyczącymi wydalenia ambasadorów z Moskwy. Minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson powiedział w czwartek, że “Rosja powinna dać sobie spokój i się zamknąć”.

Wypowiedź odnosi się groźby rządu Rosji dotyczące planów wydalenia brytyjskich dyplomatów z Moskwy. Natomiast w środę premier Wielkiej Brytanii zapowiedziała wydalenie z kraju 23 rosyjskich dyplomatów w ramach działań odwetowych po ataku na Skripala.

Władze w Londynie, na czele z premier Theresa May przypisują działania odwetowe Rosji. Minister obrony narodowej ocenił, że rosyjskie władze świadomie naruszają międzynarodowe zasady. Natomiast sam atak na Skripala określił jako szokujący i nieodpowiedzialny.

Skripal i jego córka 4 marca stracili przytomność podczas pobytu w centrum handlowym w mieście Salisbury na południowy zachód od Londynu. Policja twierdzi, że zapaść była następstwem próby zamordowania obojga przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego.

Brytyjskie media podają, że Siergiej Skripal miał przekazywać między innymi szczegółowe informacje dotyczące struktury i sposobu funkcjonowania GRU.

gosc.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY