„The Irish Times” niezadowolony z artykułu Dziennika Narodowego o irlandzkiej sędzi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

homoseksualizm_zabojstwo_dziecka_medianarodowe.com / fot. pixabay.com

Konserwatywne media w Polsce przypuściły atak na sędzię Sądu Najwyższego – Aileen Donnelly w związku z zawieszeniem ekstradycji Polaka i chęcią wyjaśnienia niejasności w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości – czytamy w artykule „Polscy prawicowcy piszą o irlandzkiej sędzi lesbijce” opublikowanym przez „The Irish Times”.

Dwa dni po wydaniu decyzji konserwatywna gazeta  Dziennik Narodowy i strona internetowa wpolityce.pl dostrzegły związek między jej decyzją a orientacją seksualną – pisze reporter irlandzkiej gazety, Derek Scally. – „Irlandzka sędzia-lesbijka wstrzymuje ekstradycję polskiego przestępcy, bo obawia się o praworządność w naszym kraju” brzmi tytuł na Dzienniku Narodowym.

Niezadowolenie liberalnego medium jest zapewne „dyżurne”, gdyż Donnelly nie ukrywa swojej „orientacji seksualnej”. Jak mówi jej biogram na Wikipedii, jest „pierwszą osobą otwarcie homoseksualną, która pracuje w Wysokim Trybunale”.

„The Irish Times” to irlandzki dziennik wydawany od 29 marca 1859 r. Gazeta powstała jako reprezentacja środowisk anglikańskich i unionistycznych, które opowiadały się za pozostaniem Irlandii w składzie Wielkiej Brytanii, obecnie ma profil socjalno-liberalny i lewicowy ekonomicznie.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY