Wyzwoliciele czy okupanci? Co warszawiacy sądzą o Pomniku Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej? [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Reporter Mediów Narodowych udał się w teren koło Pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, żeby sprawdzić opinię warszawiaków na temat tego pomnika. Pytał również o kwestię dekomunizacji sfery publicznej.

Stoimy przed pomnikiem sławiącym żołnierzy radzieckich niosących na swoich sztandarach komunistyczne hasła w imię, których mordowali, grabili i niszczyli wszystko, co spotkali na swojej drodze. Takie oto pomniki nadal można spotkać w Polsce. Co ciekawe mają one swoich żarliwych obrońców – powiedział reporter Mediów Narodowych.

Opinie warszawiaków były odmienne. Od całkowitego zburzenia pomnika, przez przemianowanie go na tablicę honorującą inne wydarzenie, aż do zostawienia pomnika w spokoju, gdyż jest to część naszej historii. Padały też pomysły przeniesienia pomnika do specjalnego muzeum.

Warszawiacy przychylni zostawieniu pomnika argumentowali to również funkcją edukacyjną. Twierdzili, że dzięki temu młodzież poczyta o tym okresie i dowie się, jak było na prawdę.

Zachęcamy do obejrzenia całości sondy. Aby być na bieżąco z naszymi nowościami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY