Młodzież Wszechpolska pozywa Pawła Adamowicza!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/PO / wikimedia/PO

W Gdańsku odbyło się pierwsze posiedzenie w sprawie o naruszenie nietykalności osobistej działaczy Młodzieży Wszechpolskiej przez Prezydenta Gdańska, Pawła AdamowiczaDojdzie do mediacji między Prezydentem a działaczem. 

Działacze MW Gdańsk zorganizowali happening na spotkaniu z Adamem Michnikiem, na którym chcieli podarować prezent w postaci wiaderka smoły. Miało to nawiązać do Jacka Hugo-Badera, który pojawił się na Marszu Niepodległości w 2016 roku, wysmarowany czarną farbą. Wszechpolacy chcieli w ten sposób ułatwić sprawę redaktorowi i jego dziennikarzom przed kolejnym Marszem. Doszło do przepychanki, zainicjowanej przez Prezydenta Adamowicza, który popychał działacza i działaczki MW.

https://www.facebook.com/mwpomorskie/videos/1921458678116654/

Prywatny akt oskarżenia został wniesiony przez Aleksandra Jankowskiego, sekretarza gdańskiego koła MW. Wszechpolacy, dążąc do polubownego załatwienia sprawy, wnoszą o przeprosiny że strony Prezydenta oraz zapłacenie nawiązki na rzecz Fundacji Inicjatyw Polskich.

Prezydent Adamowicz uważa, że prokuratura nie jest niezależnym podmiotem, ponieważ akceptuje sprawę wniesioną przeciwko niemu. Jego zdaniem Młodzież Wszechpolska zajmuje się rozbijaniem “kulturalnych” spotkań i nawet na konferencji prasowej nie szczędził niesprawiedliwych oskarżeń wobec organizacji, zupełnie nie poczuwając się do odpowiedzialności za naruszenie czyjejś nietykalności, jak i zniesławienia działaczy, nazywanych przez niego faszystami.

mw.org.pl

Zobacz też

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY