Będzie więcej wojsk USA w Polsce – Błaszczak przyznał, że rozmawiał o tym z amerykańskim sekretarzem obrony

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szef MON przyznał, że wszystko wskazuje na to, iż w Polsce będzie więcej wojsk USA. Mariusz Błaszczak miał rozmawiać o tym z amerykańskim sekretarzem obrony.

Błaszczak udzielił wywiadu radiowej Jedynce. Minister obrony przypomniał, że w lutym spotkał się z amerykańskim sekretarzem obrony Jamesem Mattisem. – Rozmawialiśmy na temat współpracy, liczebności wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce, na temat sprzętu, który kupujemy.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja zmierza w tym kierunku. Tak powiem dyplomatycznie. – powiedział na temat zwiększenia obecności wojsk Błaszczak. Co do polityki zagranicznej nic się nie zmieni. Bardzo się cieszę, że polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych jest właśnie tak aktywna, że Stany Zjednoczone zwiększają swoją obecność również na wschodniej flance NATO – poinformował szef MON. Dodał także, że temat współpracy wojskowej toczą się przede wszystkim z Pentagonem, a nie z Departamentem Stanu.

Będziemy mówić na temat tych wyzwań, jakie przed nami stoją. Będziemy mówić o pomysłach, programach. Będziemy mówić o koordynacji działań. Prezydent RP jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. 1 marca miały miejsce nominacje generalskie po bardzo długiej przerwie. (…) Bardzo się cieszę z tego, że współpraca jest, układa się dobrze. To bardzo ważne dla obronności Polski – mówił szef MON na antenie Jedynki.

 

Defence24.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY