Włoski polityk: ,,Powinniśmy brać przykład z rządów w Polsce”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mario Borghezio był wczoraj gościem programu ,,Studio Zachód” w TVP Info. Podczas wystąpienia chwalił Polskę, stawiał ją za przykład oraz nie wykluczył współpracy między Italią a naszym krajem.

 

Mario Borghezio to włoski eurodeputowany Ligi Północnej i członek Komisji Spraw Zagranicznych. Jest więc członkiem zwycięskiej koalicji w ostatnich wyborach parlamentarnych.

W trakcie rozmowy otwarcie skrytykował Unię Europejską:

Unia Europejska nie daje żadnych pozytywnych odpowiedzi na problemy Włoch, dlatego trzeba zmienić Unię Europejską. Przede wszystkim nie odpowiadać dłużej na światowe dyktanda rządów, które mówią nam, że mamy mieć otwarte drzwi dla każdego. To po prostu nie jest w porządku.

Borghezio zauważył również pewne podobieństwa między Włochami a Austrią, Węgrami i Polską. Spytany o możliwość współpracy między tymi krajami odpowiedział:

– Oczywiście. Są to kraje, których tradycje polityczne, obywatelskie i kulturowe sprawiają, że są one duchowo bliskie naszemu krajowi. A dzisiaj, dzięki Bogu, to właśnie oni jako pierwsi rozwiesili flagę wolności przeciwko Unii Europejskiej.

Włoch pochwalił również rząd Prawa i Sprawiedliwości:

Polska ma rząd, który broni dumy narodowej i interesów narodowych. Powinniśmy brać przykład z rządów w Polsce. Nauczyć się z powrotem, jak być rządem, który broni słusznych interesów własnego narodu, współpracując prawdopodobnie w pełnej solidarności z innymi narodami Europy. Chcemy Europy narodów, a nie Europy anonimowego wysokiego finansowania, które reprezentuje Unia Europejska.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY