“Widać jasno, że to zazdrość” – SPD odpowiada na pytanie o budowę mieszkań dla azylantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. nadmorski24.pl

W rządzonym przez SPD Bielefeld miasto finansuje budowę mieszkań socjalnych zarezerwowanych dla azylantów.

Jak relacjonuje Adam Gwiazda na portalu społecznościowym Twitter – Na pytanie dlaczego taki program nie został uruchomiony wcześniej dla ubogich obywateli Inno Nuremberg z rady miasta odpowiedział: “Widać jasno, że to zazdrość”.

Tymczasem niedawno informowaliśmy, że kolejne miasto w RFN nie przyjmuje imigrantów. Rada miejska Pirmasens w Nadrenii (42 295 mieszkańców) uznała, że 1309 imigrantów wystarczy, dlatego wniosek o azyl 235 imigrantów odrzucono. Burmistrz z CDU mówi o “groźbie powstania społeczeństwa równoległego”.

Czytaj więcej: Niemcy: Kolejne miasto nie przyjmuje imigrantów

Za budowę oraz utrzymanie  mieszkań zapłacą – jak zwykle – niemieccy podatnicy. Zgodnie z zapewnieniami władz, domy mają stanowić rozwiązanie tymczasowe, do czasu, gdy osiedleni w nich przybysze stwierdzą, że mogą zamieszkać we własnych domach.

Bielefeld – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w północno-wschodniej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Detmold. To największe miasto w rejonie Ostwestfalen-Lippe, centrum kulturalne i gospodarcze.

Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY