Polscy prawnicy za życiem: “Każda aborcja jest zabójstwem maleńkiego i bezbronnego dziecka”

Dodano   0  
  Loading
Stop Aborcji

/ fot.: wikimedia

Rośnie grupa prawników, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec opinii Naczelnej Rady Adwokackiej na temat projektu “Zatrzymaj aborcję”. Takie stanowisko poparło już 32 prawników.

Nie zgadzamy się na przyjęcie jednostronnej metody, która podważa tezę, iż życie ludzkie rozpoczyna się z chwilą poczęcia- komentuje mec. Piotr Kwiecień.

Prawnicy stanęli również na stanowisku, iż NRA nie powinna wspierać żadnej ze stron sporu. Jej opinia powinna zawierać zarówno argumenty stron pro- life, jak i strony przeciwnej.

Czytaj także: Genetyk PAN: aborcja eugeniczna jest wyrazem bezradności

Przypomnijmy, iż Instytut Ordo Iuris wycofania opinii NRA domagał się już w połowie lutego. Petycję jak dotąd poparło 32 prawników, w tym 30 adwokatów i dwóch aplikantów adwokackich. Chodzi tu przede wszystkim o zwrócenie uwagi na fakt, iż Rada jest organem reprezentującym całą adwokaturę, a zrzeszenie w izbie jest obowiązkowe. Zajmowanie jednostronnej opinii nie jest więc tu właściwe.

Uważam, że każda aborcja jest zabójstwem maleńkiego i bezbronnego dziecka oraz cenię sobie wolność wyrażania własnego poglądu. Oznacza to, że nie chcę, by ktoś mi narzucał swoje przekonania, przedstawiając je jako opinię/przekonania całej „adwokatury”- tłumaczy adw. Monika Brzozowska- Pasieka, która podpisała się pod pismem Instytutu.

Ordo Iuris podkreśla również, iż opinia NRA zawiera liczne błędy merytoryczne i pomija dorobek organów międzynarodowych. Instytut zaproponował również Radzie opinię alternatywną, w której stwierdza m.in., że ochrona życia w prenatalnej fazie rozwoju, także dziecka obarczonymi wadami rozwojowymi, nie jest w żaden sposób sprzeczna z polskim porządkiem konstytucyjnym.

 

pch24.pl

Zobacz także:

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY