Cezary Grabarczyk nielegalnie zdobył pozwolenie na broń? Dziś usłyszał zarzuty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pap.pl

Prokuratura Regionalna w Katowicach postawiła dziś zarzuty Cezaremu Grabarczykowi posłowi PO oraz byłemu ministrowi infrastruktury i sprawiedliwości. Dotyczą one nielegalnego zdobycia pozwolenia na broń.

Grabarczyk został dziś przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zarzuca się mu poświadczenie nieprawdy w toku postępowania o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej.

Zdaniem prokuratury, w 2012 r. poseł przedstawił niezgodny z prawdą protokół z egzaminu strzeleckiego. Grabarczyk miał działać w porozumieniu z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wystawili oni dokumenty potwierdzające odbycie przez posła egzaminu, który faktycznie nie został przeprowadzony.

Prawo i Sprawiedliwość: “To prawo łowieckie, które mieliśmy do tej pory było dobre, jedno z najlepszych w Europie”

 

W efekcie 19 marca 2012 r. doszło do wydania z naruszeniem prawa decyzji pozwalającej Grabarczykowi na posiadanie dwóch jednostek broni palnej bojowej. Tego dnia zostało również wystawione zaświadczenie nabycia przez niego broni.

Polityk usłyszał zarzuty poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej (zagrożony kara do 8 lat więzienia) oraz przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków (zagrożony karą do 10 lat).

Sprawa bezprawnego zdobycia pozwolenia na broń była przyczyną dymisji Cezarego Grabarczyka ze stanowiska ministra sprawiedliwości w 2015 r. W listopadzie ubiegłego roku w związku z prowadzonym śledztwem zrzekł się on immunitetu poselskiego.

Zobacz też.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY