Pikieta “W imieniu dam” już w niedzielę w Warszawie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Młodzież Wszechpolska

Pikieta W imieniu dam odbędzie się w niedzielę o godzinie 15.00 na placu Zamkowym. W tym roku odbywa się pod hasłem: Kobiety ostoją narodu. Pikieta ma na celu pokazanie, że istnieje alternatywa dla kobiet, które mogą działać społecznie i osiągać życiowe sukcesy jednoczenie akceptując naturalny podział ról w społeczeństwie.

Jak podkreślają organizatorzy tą pikietą chcą ukazać środowisko narodowe od kobiecej strony i przedstawić nasz punkt widzenia świata oraz kobiecości. Pikieta ma wymiar antyfeministyczny, przeciwstawiamy się zawłaszczaniu przez feministki wszelkich zagadnień dotyczących kobiet, jak i pragniemy pokazać alternatywę dla czarnych protestów i innych odchyleń od normy, których promocja nie przystoi prawdziwej damie.

https://www.facebook.com/MlodziezWszechpolskaWarszawa/posts/1677192098995729

Inspiracją dla organizatorów w tym roku są trzy niewątpliwie wspaniałe kobiety, Pani Maria Mirecka Loryś, Jadwiga Andegaweńska i Stefania Firkowska.

„Kobiety ostoją narodu”, gdyż nie lekceważymy udziału kobiet w życiu społecznym. Nie sprowadzamy też ich do roli bożków, gdyż tego typu podziały szkodzą całemu narodowi – piszą organizatorzy na swoim wydarzeniu na Facebooku

Kobiety ze względu na naturalne cechy jakie posiadają zawsze były głosem ciepła, wsparcia w najtrudniejszych chwilach i dawały oparcie całemu społeczeństwu. Mogliśmy się przekonać w najtrudniejszych dla naszego państwa momentach.

Zobacz też

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY