Cejrowski znów oskarża PiS. “Bliżej mi do kiboli niż do PiS”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski / Fot. Wikimedia Commons

Znany podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski nie stroni od komentarzy politycznych. A te zawsze są stosunkowo ostre i przedstawiane w bezkompromisowy sposób. Choć Cejrowski znany jest ze swoich jednoznacznych prawicowych poglądów, to w ostatnim czasie coraz częściej krytykuje rządzący PiS. 

Tak było również tym razem. Na swoim prywatnym kanale w serwisie YouTube opublikował nagranie z komentarzem dotyczącym polskiej sceny politycznej. Platforma Obywatelska i PiS w jakimś przedziwnym, zboczonym sensie siebie potrzebują. – stwierdził podróżnik.

Cały ten układ, on jakoś razem siebie nawzajem ciągnie. Ciągną się przy tym samolocie smoleńskim, jedni drugich. Odpychają się nawzajem. Oni są razem, PiS z Platformą są razem, bo są w konflikcie. I w pewnym sensie potrzebują siebie nawzajem bez przerwy, żeby nakręcać ten konflikt, bo to im daje głosy wyborcze. Jak siebie nawzajem pogryzą, jak te manifestacje się miną za blisko. – dodał.

Cejrowski przyznał, że jest coraz bardziej zniechęcony do PiS-u, który dawniej popierał. Przyznał, że teraz jest mu o wiele bliżej do środowisk kibicowskich, które prezentują swoje poglądy w sposób bezkompromisowy. Bliżej mi do kiboli walczących o Rzeczpospolitą na moście w Zgorzelcu, kiedy z tamtej strony Niemcy będą nam wpychać kwoty muzułmanów. Bo kto wtedy stanie na moście? Armia będzie chciała ich wpuścić dalej, bo przecież władze się dogadały. – tłumaczy Cejrowski.

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY