Będzie delegalizacja partii Razem? Już działa prokurator!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Demonstracja Partii Razem.

/ fot. wikipedia

Prokuratura Krajowa zbada, czy skrajnie lewacka partia Razem nie propaguje ustroju totalitarnego jakim jest komunizm. Jeśli śledczy uznają, że tak się dzieje, to następnym krokiem będzie wniosek o delegalizację ugrupowania.

O tym, że wobec partii Razem są podejmowane czynności prokuratury poinformował zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand, w odpowiedzi na pytanie posła PiS Roberta Warwasa. Polityk chciał uzyskać informacje, które partie są sprawdzane pod tym kątem.

Okazuje się, że śledczy przyglądają się uważnie zarówno Komunistycznej Partii Polski jak i skrajnie lewicowej partii Razem. Co więcej, w przypadku tej pierwszej, prokuratorzy już mieli zgromadzić materiał dowodowy umożliwiający podjęcie działań delegalizacyjnych.

Czy ten sam los podzieli partia Razem, na razie nie wiadomo. Prokuratura dopiero teraz miała rozpocząć czynności sprawdzające. Czynności prokuratury względem partii Razem są podejmowane po zawiadomieniu złożonym przez Stowarzyszenie Koliber i Stowarzyszenie Młoda Prawica.

Nadmieniam, że w piśmie z dnia 23 stycznia 2018 r. pochodzącym od Stowarzyszenia Koliber i Stowarzyszenia Młoda Prawica, organizacje te domagały się ponadto podjęcia działań w celu skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności celów i działalności partii politycznej Partia Razem. W tym zakresie prowadzone są obecnie czynności w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Krajowej. – pisze Hernand do posła Warwasa.

gazeta.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY