Morawiecki: Oczekujemy analizy ,,białej księgi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– To, czego my teraz oczekujemy, to bardzo głęboka, merytoryczna, poważna analiza “białej księgi” tak, jak my bardzo poważnie i merytorycznie podeszliśmy do tego zestawu rekomendacji KE -powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu spotkał się w Brukseli z przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej. 

Morawiecki spotkał się dzisiaj z  Jean-Claudem Junckerem i Fransem Timmermansem. W obu przypadkach było to drugie spotkanie dotyczące reformy sądownictwa w Polsce i uruchomionej przez UE procedury kontroli praworządności.

Premier Morawiecki: “Marzec ’68 powinien być powodem do dumy”

 

Premier powiedział, że w trakcie spotkania wręczył Junckerowi ,,białą księgę”. Dokument ten wyjaśnia polski punkt widzenia na temat reformy wymiaru sprawiedliwości. Dokument ten został również przekazany wszystkim krajom Unii, aby, jak stwierdził premier, mogły one zapoznać się z ,,racjami zapisanymi w tej księdze”. Racjami, które dotyczą po prostu zasadności, konieczności reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce, bo wszelkie wyrywkowe, wycinkowe, cząstkowe informacje, myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, że są niepełne i nie pozwalają wyrobić sobie całkowitego obrazu, dlaczego te zmiany były konieczne – powiedział Morawiecki.

 To, czego my teraz oczekujemy to bardzo głęboka, merytoryczna, poważna analiza tego dokumentu tak, jak my bardzo poważnie i merytorycznie podeszliśmy do tego zestawu rekomendacji ujętych w rekomendacji czwartej KE. I tutaj, w oparciu o szereg przykładów odpowiedzieliśmy na wiele, może na wszystkie, ale zawsze jest tak, że druga strona ma trochę inne spojrzenie – trudno się dziwić, ale staraliśmy się odpowiedzieć rzeczowo na wszelkie wątpliwości – dodał prezes Rady Ministrów.

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY