Narodowcy: Wzywamy władze do natychmiastowej rewizji polityki wobec Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy wydały wspólne oświadczenie do polskiego rządu. Chcą rewizji polityki wobec Ukrainy. Zapowiadają także manifestacje.

ONR, MW i RN wydały wspólne oświadczenie do polskiego rządu, w którym piszą:

Wydarzenia ostatnich miesięcy obnażyły jałowość oraz nieskuteczność dotychczasowej, naiwnie pro-ukraińskiej postawy władz Polski i określonych kręgów opiniotwórczych w naszym kraju. Cała seria kroków politycznych i prawnych podjętych przez władze Ukrainy ugodziła w polskie interesy narodowe.

 

Czytaj także: Antypolska manifestacja banderowców: “Lwów nie dla polskich panów”

 

Po wyliczeniu jasnych rozbieżności w interesach z naszym wschodnim sąsiadem, apelują:

Wzywamy władze Polski do natychmiastowej rewizji polityki wobec Ukrainy. Rząd Mateusza Morawieckiego powinien podjąć wszelkie niezbędne kroki dla wyegzekwowania od strony ukraińskiej niezbędnych w kontekście polskich interesów narodowych posunięć. Polska dyplomacja powinna przyłączyć się do Węgier w blokowaniu kontaktów Ukrainy i NATO na szczeblu politycznym do momentu, w którym Ukraina nie wycofa się z dyskryminacyjnych przepisów ustawy oświatowej.

Organizacje narodowe zapowiedziały, że w poniedziałek (12.03) o godz. 18:00 pod ambasadą Ukrainy odbędzie organizowana przez nich manifestacja.

CAŁE OŚWIADCZENIE TUTAJ

/ medianarodowe.com / twitter.com /

Obejrzyj:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY