Narodowcy w Chicago pamiętają o Wyklętych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. ZŻNSZ Chicago

Dnia 3 marca 2018, uczczono w Chicago Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zostały zorganizowane w Shabbona Park i wzięło w nich udział ok. 700 osób, przy czym ogromna większość to młodzież z polonijnych szkół.

Obchody rozpoczęto od wspólnego odśpiewania polskiego hymnu i przesłania wygłoszonego przez ks. Marcina Zasadę, kapelana Koła Chicago Związku Żołnierzy NSZ. W ramach święta zorganizowano  „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym”. Uczestnicy przed Biegiem otrzymali koszulki z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego, a po jego ukończeniu pamiątkowe medale. Następnie wygłoszony został Apel Poległych, a po jego zakończeniu uczestnicy udali się do sali parafialnej przy kościele p.w. Św. Pryscylli, gdzie odbyła się projekcja filmu pt. „Pan Major Łupaszka”.

Podczas projekcji można było zobaczyć także wystawy „Ostatni Obrońcy Kresów Wschodnich”, „Wyklęci do Szkół”, oraz kilkanaście plansz z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

W Chicago zorganizowano Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym”. Nasza praca na rzecz odkłamywania polskiej historii, szerzenia wiedzy i przywracania pamięci o najlepszych Córkach i Synach polskiego narodu trwa cały rok, nie tylko od święta. Mamy nadzieję, że ziarno – piszą narodowcy.

 

ZŻNSZChicago
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY