Rząd dał zagranicznej finansjerze gigantyczną dotację! Z naszych pieniędzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr

Umowa zawarta pomiędzy Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii a bankiem inwestycyjnym JP Morgan została zawarta pod koniec ubiegłego roku. Jak informuje “Puls biznesu” kontrakt opiewa na gigantyczną sumę, jaką instytucja finansowa ma otrzymać w ramach dotacji z pieniędzy polskiego podatnika. 

“Puls biznesu” podkreśla, że umowa wieloletniego wsparcia dla JP Morgan ze strony państwa polskiego to “najgłośniejsza inwestycja” minionego roku. Suma jaką ma otrzymać bank inwestycyjny również jest niebagatelna.

Dokument został podpisany 14 grudnia 2017 r. i przewiduje wypłatę grantu wysokości 20,2 mln zł. Firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r. – poinformowało biuro prasowe MPiT, cytowane przez “Pb”.

“Puls biznesu” zauważa, że jest to najwyższa kwota dotacji dla usług z sektora finansowego w historii. Polskie biuro JP Morgan ma ruszyć w połowie bieżącego miesiąca. Obecnie wynajmuje 15,5 tys. mkw. w biurowcu Atrium Garden i szuka docelowego biura o powierzchni 35-50 tys. mkw.

Bank inwestycyjny deklaruje, że będzie chciał zatrudnić w Polsce 5 tys. osób.

pb.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY