Polskie drony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ FOT. WB ELECTRONICS

Polskie drony zostały zaprezentowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Grupa WB pokazała swoje drony na największych targach dedykowanych systemom bezzałogowym UMEX 2018.

Targi odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polacy zaprezentowali bezzałogowy system powietrzny FlyEye oraz system amunicji krążącej Warmate. Firma zorganizowała także pokazowy lot FlyEye, podczas którego zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z procedurą startu i lądowania oraz obserwować wysoką jakość przesyłanego obrazu.

Polskie drony cieszyły się sporym zainteresowaniem. WB podczas targów UMEX 2018 odwiedzili m.in. Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach, pan Robert Rostek, emir Dubaju, Minister do obronnych Mohammed bin Ahmad Al Bawardi oraz następca tronu, Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan.

FlyEye to bsp rozpoznawczy, który jest zdolny do wykonywania lotów z prędkością 50-170 km/h, na pułapie do czterech kilometrów, przez okres do trzech godzin. Warmate natomiast to system bezzałogowców klasy mikro, przeznaczonych do wykonywania misji rozpoznawczych lub uderzeniowych.

WB Electronics S.A. działa w obszarze specjalistycznej elektroniki i informatyki wojskowej. Lider największej prywatnej grupy przemysłu obronnego w Polsce – WB Group. Eksporter technologii i koncepcji do kilkudziesięciu państw na całym świecie, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

Defence24.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY