To koniec Benjamina Netanjahu? Jego były rzecznik poszedł na współpracę z prokuraturą!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. WikimediaCommons

W Izraelu od dawna ciągnie się głośna afera korupcyjna, w której pojawiają się powiązania z premierem Benjaminem Netanjahu. Izraelskie media poinformowały, że uwikłany w sprawę Nir Hefec, były rzecznik i doradca Netanjahu poszedł na współpracę z prokuraturą i może pogrążyć premiera. 

W głośnej sprawie chodzi o forsowanie regulacji prawnych, dzięki którym największy w Izraelu koncern telekomunikacyjny Bezeq mógł zarabiać setki milionów dolarów. W zamian za to jego większościowy udziałowiec Szaul Elowicz gwarantował premierowi życzliwe i przyjazne komentarze dziennikarskie, zamieszczane na portalu informacyjnym Walla należącym do Bezeq.

W sprawę zamieszany jest Nir Hefec, były rzecznik Benjamina Netanjahu. Mężczyzna przebywa w areszcie i ciąży na nim jeszcze jeden zarzut. Został oskarżony o próbę przekupstwa sędziego, który orzekał w sprawie korupcyjnej związanej z żoną premiera.

Izraelskie media poinformowały, że Hefec podjął decyzję o zawarciu układu z prokuratorami i ma zeznawać przeciwko Netanjahu. Sam Hefec na razie nie komentuje tych doniesień. W piątek policja ponownie przesłuchała samego premiera; było to ósme przesłuchanie w ogóle, ale pierwsze w sprawie grupy Bezeq.

Hefec jest drugą osobą, która zgodziła się zeznawać przeciw premierowi. W lutym taką decyzję podjął były dyrektor generalny w ministerstwie łączności Szlomo Filber. – przypomina TVP Info. Benjamin Netanjahu konsekwentnie zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

tvp.info
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY