dr Krajski: “Cały protestantyzm jest naznaczony rozpaczą” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Doktor Michał Krajski kontynuował swoje rozważania na temat rożowokrzyżowców oraz opowiedział o swojej innej książce pt. Katolicki program działania. Powiedział również o istocie błędów protestantyzmu. Był to już drugi występ dr Krajskiego w studiu Mediów Narodowych. Spotkanie poprowadził Rafał Mossakowski, prezes Centrum Edukacyjne Powiśle.

Spotkanie z doktorem Michałem Krajskim promujące książkę “Luter i różowokrzyżowcy” odbędzie się 8 marca przy Wspólnej 51 w Warszawie o godzinie 19.30. Drugim gościem spotkania będzie dr Marta Cywińska.

Poświęcam cały rozdział rozpaczy u Lutra. Zauważam w książce, że kilku klasycznych biografów Lutra zwraca uwagę, że Luter cierpiał na depresję. Ci autorzy zwracają uwagę, że u podstaw tej depresji leżał strach przed piekłem. Luter był przekonany, że jest wielkim grzesznikiem i że nie ma dla niego szans, że jest skazany na piekło, na potępienie. I to powodowało jego przygnębienie – powiedział nasz gość.

Zobacz też: Dr Krajski o różokrzyżowcach: “Są satanistami, którzy wykorzystują Biblię” [WIDEO]

Luter wszędzie widział szatana. Często szatan przychodził do niego w nocy i wyrzucał mu jego grzechy. Biografowie bagatelizują to, tłumacząc, że to nie był szatan, tylko zwykły nastrój. Czytałem ostatnio wywiad z egzorcystą, który mówił, że podczas egzorcyzmu szatan jemu też wyrzucał grzech. Jest to typowa strategia szatana, aby wpędzić człowieka w rozpacz. Robi to po, to żeby pokazać, że nie ma dla człowieka nadziei, nie ma przebaczenia.

Luter odpowiadał szatanowi. Jednak nie powoływał się na miłość Bożą i możliwość odpuszczenia grzechów, tylko na to, że sztan ma więcej grzechów, więc nie może go oceniać.

Całość relacji z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie znajduje się poniżej. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Zobacz też

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY