Dominik “Sova” Gudowski: “Trzeba mieć w sobie pokorę, żeby śpiewać o Żołnierzach Wyklętych” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Wschodząca gwiazda rapu tożsamościowego Dominik Gudowski ps. “Sova” wypowiedział dla Mediów Narodowych. Magazyn Muzyka tożsamościowa – muzyka dla elity poprowadził Piotr Maliszewski.

Na pytanie prowadzącego o początki muzyczne rapera, nasz gość odpowiedział:

W naszym domu rodzinnym mamy pianino odkąd się urodziłem, moja cała rodzina jest uzdolniona muzycznie. Od strony ojca wszyscy grali na jakichś smyczkach, czy to skrzypce, kontrabas, wiolonczela. Moja siostra poszła do szkoły muzycznej I i II stopnia, skończyła na klarnecie, pianinie i fortepianie. Poprosiłem siostrę, aby mnie nauczyła grać na fortepianie. Trochę grałem ze słuchu. Nie chodziłem do żadnej szkoły, ale robiłem to z takiej czystej pasji – powiedział.

Raper wypowiedział się również, czemu wybrał muzykę tożsamościową.

Ja chcę przekazywać jakieś wartości. Chcę propagować dobro, chcę pokazywać jakieś wzorce, inicjatywy, cele. Może ktoś się poczuje lepiej. Droga tożsamościowa w muzyce to o tyle większe znaczenie niż jakaś inna muzyka i to czy ona będzie na piedestałach, to czy większe grono osób będzie się nią interesowało, to dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia, ponieważ to, co robimy za życia, dostaliśmy od Boga. To jak będziemy pielęgnować nasze talenty i je pomnażać z Przypowieści, to będziemy z tego rozliczani – powiedział.

Całość relacji z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie znajduje się poniżej. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY