Reszczyński: “Gdyby nie II Rzeczpospolita nie wiadomo czy powstałoby państwo Izrael” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Reszczyński

Wojciech Reszczyński / Fot. Media Narodowe

Publicysta i dziennikarz radiowy Wojciech Reszczyński wypowiedział się w naszym studiu na temat stosunków polsko-żydowskich oraz chrześcijańsko-żydowskich. Poruszył również temat operacji Most oraz państwa Izrael. Komentarz Mediów Narodowych poprowadził Rafał Mossakowski, prezes Centrum Edukacyjne Powiśle.

Ostatnią wielką operacją, która pomogła Izraelowi rozwiązać część ich problemów demograficznych była operacja Most, która miała miejsce w latach 1990-1992. Przypomnijmy, że 13 lipca 1990 r. generał Sławomir Petelicki objął dowództwo nad jednostką GROM, która była zapleczem i zapewniała bezpieczeństwo przerzutowi Żydów ze Związku Sowieckiego do Izraela – powiedział Rafał Mossakowski

Zobacz też: Ortodoksyjni Żydzi… bronią Polski! Ostro krytykują Izrael [WIDEO]

Na pytanie prowadzącego, czy Żydzi nie powinni czuć się zobowiązani wobec Polski, że jednak ponad milion ludzi do Izraela trafiło, Wojciech Reszczyński odpowiedział:

Jakie są tego konsekwencje? No to widzimy. Z pewnością Izrael nie jest nam wdzięczny, może się odwdzięczył w jakiś inny sposób. Ale tego już nie wiemy – powiedział

Nadal nie znamy szczegółów tej wielkiej operacji. Wiemy, ze była otoczona ścisłą tajemnicą. Docierały do nas bardzo szczątkowe informacje. Ja na przykład dowiedziałem się, że spora część z tych Żydów wcale nie chciała jechać do Izraela i dokonywała przesiadki na samoloty do Stanów Zjednoczonych. Nie wiemy, ile z nich przyleciało z Rosji do Polski, ile wylądowało w Tel Awiwie. Historycy milczą, ponieważ są to ściśle tajne papiery, gdzieś pochowane w esbeckich archiwach – powiedział nasz gość.

Całość Komentarza Mediów Narodowych w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Zobacz też

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY