Gowin przeprasza za swoją wypowiedź – “Moim zamiarem nie było uskarżanie się na własną sytuację”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jarosław Gowin przeprosił za swoją wypowiedź w Radiu ZET, gdzie polityk uskarżał się na swoje zarobki w okresie rządów PO.

Przepraszam tych, którzy poczuli się dotknięci moją niefortunną wypowiedzią – napisał wicepremier Jarosław Gowin w związku z jego wcześniejszą wypowiedzią, że kiedy był ministrem za czasów rządu Platformy Obywatelskiej to “czasami nie starczało do pierwszego”.

Zwłaszcza tych, którzy zmagają się z prawdziwym niedostatkiem. Moim zamiarem nie było uskarżanie się na własną sytuację, która bez wątpienia jest o wiele lepsza niż milionów Polaków. – dodał polityk.

Wypowiedź Gowina odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Słowa polityka komentowali dziennikarze, użytkownicy Twittera i Facebooka. Odniósł się m.in. Łukasz Warzecha – Czyli tak. 1. Ministrowie zarabiają za mało (Gowin). 2. Trudno utrzymać dużą rodzinę za ok. 12 tys. netto (bez premii, dodatków itd.). 3. Zwykły człowiek, zarabiający 6 tys. netto jest “bogaty” (Morawiecki w wywiadzie w 2016 r.).

Inni użytkownicy Twittera punktowali ile zarabiał Gowin w rządzie PO i tworzyli grafiki z politykiem w roli głównej. Po jego słowach w Radiu ZET powstał nawet specjalny hasztag #biednyjakGowin.

Twitter/onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY