Bosak: “Wytworzenie nowego człowieka przez państwo jest niemożliwe” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Gościem Mediów Narodowych był wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. W Komentarzu MN wypowiedział się o idei narodowej oraz konserwatyzmie.

Dla mnie podstawą idei narodowej są Balicki, Dmowski i Popławski. Idea narodowa to patriotyzm czynny, który wyraża się w zaangażowaniu, zbiorowym działaniu. Jest to patriotyzm, który nie odnosi się wyłącznie do ojczyzny pojętej jako państwo, ale również do gospodarza państwa, wspólnoty politycznej, narodowej – mówi w telewizji internetowej polityk.

Rozmowa w Komentarzu Mediów Narodowych dotyczyła nie tylko samych pojęć i definicji, ale także zależności religii, katolicyzmu i idei narodowej, czy innych terminów, które mogą być powiązane z polskim ruchem narodowym.

Konrad Smuniewski zapytał się o stwierdzenie czy polski narodowiec może nazywać się patriotą. Panuje ogromny zamęt definicyjny. To w interesie naszych przeciwników jest zaciemnianie pojęć. To stan pożądany przez naszych przeciwników, żeby zwykły człowiek uwierzył, że nie da się odróżnić do siebie tych terminów. Patriota może być narodowcem, ale nie musi – tłumaczy Bosak.

Całość Komentarza Mediów Narodowych w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY