Prezydent Libanu krytykuje Izarel za plany opodatkowania chrześcijańskich kościołów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. AP

Prezydent Libanu krytykuje Izarel za plany opodatkowania chrześcijańskich kościołów. Są to już kolejne represje skierowane w chrześcijan.

We Wschodniej Jerozolimie żyje około 10-12 tys. chrześcijan. Zaplanowana przez władze Izraela reforma wywołała sprzeciwy chrześcijańskiego duchowieństwa w mieście. Prezydent Libanu, Michel Aoun, także wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Można w nim przeczytać m.in. – systematyczne uderzanie w obecność resztki chrześcijan na terytoriach okupowanych przez Izrael w celu usunięcia wszystkiego co nieżydowskie.

Auon, który sam jest chrześcijaninem zaznaczył, że działania władz w Izraelu to systematyczne uderzanie w obecność resztki chrześcijan na terytoriach okupowanych przez Izrael w celu usunięcia wszystkiego co nieżydowskie.

Komunikat wydali również duchowni – My, przywódcy kościołów odpowiedzialnych za Grób Pański oraz pozostałe święte miejsca w Jerozolimie wyrażamy głębokie zaniepokojenie obecnymi działaniami przeciwko kościołom oraz wspólnocie Chrześcijańskiej na Ziemi Świętej. Rada miasta wydała skandaliczne nakazy zabierania mienia kościelnego za rzekome długi podatkowe. Krok ten jest sprzeczny z historyczną pozycją Kościołów w Świętym Mieście Jerozolimie i ich stosunkami z władzami świeckimi na przestrzeni dziejów.

Przypominamy, że burmistrz Jerozolimy Nir Barkat, nałożył na chrześcijańskie gminy dodatkowe opłaty. Podatki wprowadzono pod pretekstem “zbyt dużych przywilejów”. Dzieje się tak mimo, że Wschodnia Jerozolima, w której znajduje się Stare Miasto, w świetle prawa międzynarodowego nie należy do Izraela lecz jest terytorium okupowanym.

 

Kresy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY