Niemcy: Kolejne miasto nie przyjmuje imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kolejne miasto w RFN nie przyjmuje imigrantów. Rada miejska Pirmasens w Nadrenii (42 295 mieszkańców) uznała, że 1309 imigrantów wystarczy.

Adam Gwiazda poinformował, że wniosek o azyl 235 imigrantów odrzucono. Burmistrz z CDU mówi o “groźbie powstania społeczeństwa równoległego”. Na portalu welt.de można natomiast przeczytać, że decyzja władz będzie również tematem rozmowy ministerstwa z lokalnymi organizacjami. Spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Pirmasens jest szczególnie atrakcyjny dla osób ubiegających się o azyl ze względu na niskie czynsze. Obecnie w Pirmasens mieszka 1309 uchodźców, w tym 235 ubiegających się o azyl. Głównymi krajami pochodzenia imigrantów są Syria, Afganistan i Somalia. Dla porównania, całkowita liczba ludności w tym obcokrajowców w roku 2017 według statystyk gminnych wynosi 42.295 osób.

Jak twierdzi minister integracji Anne Spiegel ogólnopolskie wprowadzenie takiego zakazu nie jest planowane. W innych miastach i dzielnicach nie stwierdzono znaczących nadużyć ani ruchów migracyjnych. Rozważając rozporządzenie, które jest odpowiednie dla wszystkich gmin, należy również zadbać o to, aby nie nakładano żadnych niepotrzebnych ograniczeń na tych, którzy tu mieszkają – powiedział minister pod koniec stycznia.

welt.de/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY