Kielce: SLD zapowiada demonstrację w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wp.pl

Kielecki Sojusz Lewicy Demokratycznej poinformował, że 1 marca zamierza urządzić ,,protest przeciwko polityce historycznej PiS”. Działacze partii będą demonstrować na rondzie im. Zygmunta Szendzielarza ,,Łupaszki”.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” coraz bardziej przypomina komiksową rzeczywistość, która nie wytrzymuje spotkania z prawdą historyczną. „Łupaszka” „Ogień”, „Klinga”, „Grot”, czy też „Bury” to pseudonimy, które do dziś w wielu miejscach w Polsce budzą grozę i przywołują strach z powodu popełnionych przez nich zbrodni. Świętowanie organizacji tworzących powojenne podziemie zbrojne, bez wspomnienia czarnych kart z ich działalności, to demonstracja pogardy dla ich ofiar. W tym wypadku milczenie wręcz oznacza cichą zgodę na działania, które podejmowali – napisano na stronie internetowej partii.

W Elblągu kolejny raz godnie uczczono Wyklętych [+FOTO]

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie chce milczeć w tym temacie i poprzez manifestację chce zaapelować o poszanowanie wiedzy historycznej. Aby być rzetelnym należy mówić również o zbrodniach popełnionych przez niektórych z nich, zarówno w trakcie II wojny światowej, jak i po jej zakończeniu, tym bardziej, iż obecny rząd zamiast szukać wśród “Żołnierzy Wyklętych” nazwisk nieskalanych zbrodniami przeciwko swoim współobywatelom, gloryfikuje tych, którzy swoim postępowaniem i działalnością nie zasłużyli na to, aby ich imionami nazywać ulice, place, ronda czy stawiać im pomniki – stwierdzają działacze SLD.

Protest odbędzie się 1 marca na rondzie Zygmunta Szendzirlarza ,,Łupaszki”. Początek o 17.

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY