Ulicami Hajnówki przeszedł Marsz Żołnierzy Wyklętych! (WIDEO)

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot.: medianarodowe.com / fot.: medianarodowe.com

Po raz kolejny ulicami Hajnówki przeszedł Marsz Żołnierzy Wyklętych. W tym roku nie zabrakło również grupki tzw. “Obywateli RP”, którzy w wulgarny sposób próbowali zakłócić uroczystość. 

Tegoroczny Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce to już kolejna edycja wydarzenia organizowanego w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który 1 marca jest obchodzony w całej Polsce. W tym roku Marsz był współorganizowany przez ONR Brygadę Podlaską oraz Patriotyczną Jagiellonię.

Według szacunków organizatorów, w wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób. Pomimo drobnego incydentu z udziałem tzw. “Obywateli RP”, którzy w wulgarny sposób próbowali zakłócić uroczystość, Marsz przebiegł w bardzo spokojnej i podniosłej atmosferze.

Po marszu jego uczestnicy udali się na pokaz filmu “Podwójnie wyklęty” w reżyserii Ewy Szakalickiej. Dzieło przedstawia losy Kapitana Romualda Rajsa ps. “Bury”, którego oddział operował w tym regionie. To właśnie postać “Burego” wzbudza od lat duże kontrowersje, zwłaszcza ze strony środowisk ekstremistów lewicowych i tzw. “Obywateli RP”. Na pokazie filmu pojawili się również lokalni urzędnicy i samorządowcy.

Czytaj także: [NASZ WYWIAD] Magnuszewski (ONR): “Ich nienawiść w naszym kierunku wzmacnia nas”

medianarodowe.com
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY