Francuska ziemia nie dla obcokrajowców. Macron zapowiada „przepisy ograniczające” wykup gruntów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wykop.pl

Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział „przepisy ograniczające” wykup gruntów rolnych we Francji przez cudzoziemców. AFP twierdzi, że jest to reakcja na kontrowersyjne kupno przez chińskiego inwestora ponad 2 tys. hektarów ziemi.

Wprowadzimy bardzo wyraźne przepisy ograniczające. Dla mnie grunty rolnicze we Francji to inwestycja strategiczna, od której zależy nasza suwerenność, więc nie możemy pozwolić, by setki hektarów były wykupywane przez obce mocarstwa, nie znając celu tych zakupów – zapowiada prezydent.

Dla mnie ziemia rolna we Francji jest strategiczną inwestycją, od której zależy nasza suwerenność. – zapowiada Macron. Wypowiedź Macrona wiąże się z wykupem przez Chińczyka prawie 2,5 tys. hektarów ziem w środkowej części kraju. Krok cudzoziemca wywołał we Francji żywiołowe reakcje.

Szef państwa składał także obietnice – Będziemy pracować nad tym, by położyć kres temu, co się obecnie dzieje. Zapewnił również rolników, że francuskie standardy jakości, środowiskowe czy sanitarne nie zostaną obniżone.

To kolejny krok Macrona, który może uderzyć w cudzoziemców czy imigrantów. Niedawno informowaliśmy, że Francja wprowadza ustawę zaostrzającą prawo migracyjne. Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb oświadczył, że nowa ustawa imigracyjna zakłada tworzenie nowych miejsc w ośrodkach dla uchodźców, ale ograniczy napływ imigrantów.

wGospodarce.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY