Czy superksiądz uszyje 100-metrową flagę?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot.: Wojciech Basałygo

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk znany m.in. z organizacji największego w kraju marszu pro-life. Podjął wyzwanie uszycia flagi długiej aż na 100 metrów, na co zbiera teraz fundusze. To nie jest największy wyczyn tego popularnego duszpasterza.

W tym roku na 1 marca w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poniesiemy 100 metrową na 100 lecie niepodległości, ale dwa razy szerszą od najdłuższej, 6 metrów. Poniesiemy… jeżeli zdołamy zakupić materiał za około 2 tysiące zł (1400 zł już jest) – pisze na Facebooku popularny duszpasterz.

https://www.facebook.com/tomasz.kancelarczyk/posts/10209662716559100

Jak przekazać darowiznę? Przelewając deklarowaną sumę na jedno z kont Fundacji z tytułem „DAROWIZNA FLAGA” Numery kont znajdują się tutaj: KLIK

Szczeciński duszpasterz jest prezesem fundacji Bractwo Małych Stópek, która pomaga m.in. samotnym matkom w odstąpieniu od decyzji zabicia własnego dziecka, poprzez zapewnienie im wsparcia psychicznego i materialnego.

Poza inicjatywami pro-life ksiądz aktywnie włącza się w marsze 11 listopada i manifestacje z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z jego inicjatywy uszyto w 2013 r. najdłuższą biało-czerwoną flagę, mierzącą aż kilometr długości. Rekord pobili dopiero w 2015 r. mieszkańcy Sulejówka, którzy uszyli 1200 metrową flagę, a w 2016 r. Targówek z wynikiem 1556 m.

Co stało się z rekordową flagą? Z połowy uszyto kilkaset flag-cegiełek. Druga połowa pojechała do Warszawy, więc Szczecin potrzebuje teraz nowej flagi.

MediaNarodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY